مجموعه ای از چالش های سیستم های کنترل دسترسی در بیمارستان ها

بیمارستان ها برای حفظ امنیت خود همیشه با چالش های فراوانی رو به رو هستند. در سوئد و بسیاری از بیمارستان ها در سراسر دنیا بیمارستان ها در طول شب باز هستند و همه آن ها دارایی های مهم و حساسی دارند که نیاز به حفاظت و نگه داری دارند.

این دارایی ها عبارتند از: مریض ها، دکتر ها، پرستاران و کارکنان پشتیبانی. محافظت از دارو ها و داده ه های محرمانه مریض ها بسیار مهم هستند. در آزمایشگاه ها، تجهیزات و مواد آن ها با ارزش بوده و نیاز به محافظت دارند.

در بیمارستان ها به علت بزرگی فضای آن ها چالش های منطقی دیگری نیز وجود دارد و ممکن است نیاز به یکپارچه شدن با سیستم های تشخیص حریق، سیستم های نظارت تصویری و سیستم های امینتی دیگر باشد و به هر کدام از افراد اعم از کارکنان پزشکی، نظافت کنندگان، مریض ها و بازدیدکنندگان دیگر دسترسی های مختلفی داده شود و می توان زمان های ورود و خروج هر فرد به هر درب را تنظیم کرد و در برخی موارد لغو/ محدود کرد.

بنابراین به قفل ها و کلیدهای سنتی بسیاری برای درب های مختلف نیاز داریم. گزینه جایگزین آن چه می تواند باشد؟ به خصوص در این دوران بحران اقتصادی که بیمارستان ها برای پرداخت هزینه ها در تنگنا قرار دارند.

 یک راهکار بی سیم

یک سیستم کنترل دسترسی درب های دارای سیم و کارت های هوشمند RFID قابل برنامه ریزی می تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند، اما عقل متعارف می گوید سیستم های کنترل دسترسی هزینه بر هستند و نمی توان آن ها را در هر مکانی نصب کرد زیرا نیاز به کابل کشی پر هزینه و گران قیمت دارند. اما نتیجه چیست؟ پس اگر بتوانیم کابل ها را قطع کنیم و در واقع از قفل های بی سیم استفاده کنیم بسیار مقرون به صرفه و مناسب نیز هستند.

علاوه بر این، نیاز به قطع سیستم های کنونی و شروع مجدد برای آن ها نیست. Aperio می تواند به سیستم های کنترل دسترسی کنونی لینک شود و نظارت امنیتی بر روی درب های جدید را نیز انجام دهد و می تواند با درب های مکانیکی یکپارچه شود و به آن ها نظارت کند.

این تکنولوژی در بیمارستان های Maria Middelare در بلژیک اجرا شده که با سیستم کنترل دسترسی Nedap هلند در سال 2014 یکپارچه سازی شده است و در بیمارستان های لیورپول انگلستان و فرانسه نیز به اجرا درآمده و بدون اینکه در عملکرد سیستم های کنترل دسترسی وقفه ای ایجاد کند با آن ها یکپارچه شده و آن ها را به روز رسانی کرده است.

برای مطالعه بیشتر درباره تکنولوژی Aperio از Assa Abloy به اینجا مراجعه فرمائید.