تجهیز پارکینگ شرکت ملی گاز به سیستم پلاک خوان

ساختمان شرکت ملی گاز ایران واقع در خیابان سپند، دارای پارکینگ با ظرفیت حدود 200 خودرو است. محدودیت ظرفیت پارکینگ مذکور ایجاب می کرد که فقط کارکنان این ساختمان و برخی مراجعان اجازه ورود و استفاده از آن را داشته باشند.

لذا به سیستمی احتیاج بود که ضمن بررسی اجازه ورود و استفاده افراد از پارکینگ، ورود و خروج آنها را ثبت و به طور خودکار به راهبند فرمان لازم را صادر کند.

با توجه به نیاز شرکت ملی گاز و الزامات سیستم، شرکت مهندسی طلوع سیستمی مبتنی بر پلاک خوان در اختیار این شرکت قرار داد. این پیشنهاد علاوه بر ایجاد قابلیت تشخیص پلاک خودروها، سیستم کنترل تردد نیز محسوب می شود.

بنابراین با بکارگیری این سیستم کارکنان و مراجعان به شرکت ملی گاز می توانند به طور اتوماتیک و بدون نیاز به دخالت حراست سازمان از امکانات پارکینگ استفاده کنند. با کمک گرفتن از نرم افزار تحت وب، پلاک خودروی افراد مجاز از پیش در سیستم وارد می­شود و حتی ساعتهای استفاده، تاریخ استفاده و شرایط دیگر مورد نیاز برای آنها تعیین می شود.

پلاک خوان شرکت مهندسی طلوع متشکل از یک دوربین و پروژکتور IR است که می تواند به طور مستقیم یا با استفاده از کنترلر به راهبند یا دروازه های ورودی سازمان فرمان بدهد که در زمان لازم باز یا بسته شوند. این سیستم قابلیت برقراری ارتباط با سیستم های داخل سازمان از جمله سامانه حضور و غیاب، مدیریت پارکینگ، مدیریت مراجعین و … را دارد.

تجهیزات و نرم افزار مذکور از اردیبهشت سال 1392 در شرکت ملی گاز نصب و راه اندازی شده و موجب تسهیل و رضایت خاطر کارکنان، مراجعه کنندگان، مسئولین حراست و نقلیه سازمان را فراهم نموده است.

در صورتیکه سازمان شما هم پارکینگ محدودی برای استفاده دارد و نیاز به یک سیستم مدیریت قوی، یکپارچه و در عین حال آسان در نصب و راه اندازی دارید، چند گام کوچک کافی است تا به وضعیت مطلوب خود دست یابید.

سیستم جمع آوری خودکار عوارض با استفاده از RFID

استفاده از قبض برای پرداخت عوارض عبور، باعث کندی سرعت حرکت در بزرگراه می شود که برای راننده ها (به دلیل تلف شدن وقت) و همچنین شرکت احداث کننده بزرگراه (به دلیل کاهش میزان عوارض دریافتی در شبانه روز) مطلوب نیست. همچنین نقل و انتقال قبض ها به عنوان اوراق بهادار، با تشریفات زمانبر اداری همراه می باشد.

برای رفع این مشکل شرکت سیمین سپاهان، احداث کننده بزرگراه کنارگذر غرب اصفهان، پیاده سازی سیستم جمع آوری خودکار عوارض با استفاده از RFID را در اردیبهشت ماه 1386 به شرکت مهندسی طلوع سپرد.

ما در این پروژه، در محل اخذ عوارض، ریدرهایی (reader) قرار دادیم و برای هر اتومبیل یک تگ RFID تعبیه نمودیم. از آن پس در هنگام عبور خودروها از محل اخذ عوارض، ریدر، ID تگ را خوانده و به نرم افزار می فرستد و نرم افزار به طور اتوماتیک، مبلغ عوارض را از حساب راننده خودرو کسر می کند. و ما خوشحالیم که جهت کاهش اتلاف وقت هموطنان خود گامی موثر برداشته ایم.
برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت مهندسی طلوع تماس بگیرید.