5 محصول برتر نظارت تصویری سال 2016 به بازار عرضه می گردند.

در این مقاله به معرفی و بررسی 5 محصول برتر که بیشترین رشد و توسعه را در سال 2015 داشته می پردازیم، محصولاتی شاهد استفاده از آن ها در سال 2016 هستیم.

برترین محصولات فیزیکی در سال 2016 عباتند از:

  • کدک های هوشمند
  • دوربین های تصویر ساز چندگانه (multi imager cameras)
  • دوربین های نور کم 1/2 اینچی سوپر
  • خروجی ONVIF
  • نرم افزار طراحی

در ادامه به بررسی هر کدام از این محصولات پرداخته و توضیح می دهیم که چرا پیشرفت این محصولات آنچنان که باید در (VSaaS) و هم چنین در ویدئو آنالیتیک نشان داده نشده اند، دو مکانی به بهترین نحو می توان محصول را ارئه کرد.

گرایش بازار – هایکویژن (بزرگترین تولید کننده محصولات حفاظت فیزیکی در جهان) و اچ.دی آنالوگ

هایکویژن و اچ.دی آناوگ را از این لیست مستثنی کردیم زیرا در این مقاله صرفا به بررسی محصولات جدید می پردازیم و هیچ کدام از این دو شرکت پیشرفت مهمی در فناوری و یا در محصولاتشان در سال 2015 به خرج ندادند.

البته هایکویژن همچنان به کاهش قیمت تجهیزاتش می پردازد و هزینه های بازاریابی نامحدودش نشانی از پیشرفتی فوق العاده در سال جدید می دهد و اچ.دی آنالوگ از شرکتی که هیچ کس آن را نمی شناخت به شرکتی که محصولاتش در تمام بازار شناخته شده است نیز بسیار تاثیرگذار بوده است.

کدک های هوشمند

به دلایل مختلف، افرادی که پیشرفت های این حوزه را پیگیری می کنند با دیدن کدک های هوشمند چندان هیجان زده نشدند اما به اعتقاد ما این فناوری بزرگترین پیشرفت سال 2015 بوده است. گرچه H.265 گسترش بیشتری یافته است با این حال از نظر ما کدک های هوشمند  تاثیر چندانی در کاهش استفاده از پهنای باند و هزینه های فضای ذخیره سازی نداشته اند. شرکت اکسز اولین شرکتی بود که محصولی (زیپ استریم) ارائه کرد پهنای باند مصرفی را تا حد زیادی کاهش داد بدون اینکه کیفیت اطلاعات انتقال یافته کاهش خاصی داشته باشد. تست این محصول صحت این ادعا را ثابت می کند.

اکسز و بسیاری از تولید کنندگان دیگر، دوربین های کدک هوشمند مختلفی را در سال 2016 به بازار ارائه می دهند که تاثیر زیادی در کاهش فضای ذخیره سازی و مانیتورینگ و ضبط راه دور خواهد داشت.

خروجی آنویف

یکپارچه سازی ضبط کننده های ویدئویی یکی از کارهای سخت و هزینه ساز سال 2015 بود، اما خلاقیتی که شرکت مایلستون ارائه داد روند این عمیلیات را بسیار ساده کرد.

استفاده از خروجی آنویف برای نرم افزارهای مدیریت تصویری به ما این امکان را می هد که چندین نرم افزار را در کنار هم به خوبی استفاده کنیم، سیستم های بزرگتر را به خوبی از راه دور مانتیور کنیم، مدیریت اطلاعات امنیتی فیزیکی (مجموعه ای از نرم فازارها که توسط برنامه نویسان طراحی شده است تا نرم فازرها و وسایل امنیتی غیر مرتبط را به یکدیگر متصل ساخته و از طریق یک واسط کاربری واحد کنترل گردد) را ایجاد کرده و مواردی از این قبیل را انجام دهیم.

توسعه رده G خروجی ONVIF بسیار ضروری است. زیرا این خروجی امکان اشتراک ویدئوی ضبط شده و زنده را به ما می دهد، چیزی که در گذشته با استفاده از پروتکل انتقال اطلاعات بلادرنگ (پروتکل کنترل شبکه ای است که برای استفاده در سیستم های مخابراتی طراحی شده است و برای کنترل سرور های ارسال کننده اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند)  امکان پذیر نبود ( با ساتفاده از این پروتکل تنها امکان اشتراک زنده امکان پذیر بود.) موضوعی که از اهمیت بالایی برخوردار است این است که با توجه به نقش عمده شرکت مایلستون در توسعه محصولات جدید انتظار داریم که دیگر تولیدکنندگان نرم افزارهای مدیریت تصویری نیز محصولات خود را با آخرین فناوری های روز سازگار سازند و به رقابت با این شرکت برخیزند.

دوربین های تصویر ساز چندگانه

سال های متمادی، شرکت آرکونت انحصار ساخت دوربین های چندگانه را در اختیار داشت. در سال 2015 شرکت های اویجیلون، اکسز و پلکو محصولاتی تولید کردند که قدرت رقابت در بازار داشتند. به عبارت دیگر، محصولات مختلفی در این زمینه از طرف شرکت های معتبر به بازار عرضه شده است.

البته شرکت هایی که جدیدا در این بازار وارد شده اند به بهینه سازی جبنه های مختلف محصول کم هزینه شرکت آرکونت پرداخته اند.به عنوان مثال شرکت پلکو به تغییر شکل خروجی آنویف پرداخته است، شرکت اکسز نسبت ابعاد و هم چنین مکان یابی دوربین را اصلاح کرده است و شرکت اویجیلون تعداد سنسورها و رزولوشن را تغییر داده است.

اگر چه به دلایل مختلف ممکن است بخواهید محصولات جدید را انتخاب نمایید (محصول شرکت پلکو که با نرم افزارهای مدیریت تصویری یکپارچه شده است، محصول شرکت اکسز که از کیفیت بالایی برخوردار است، و محصول شرکت اویجیلون که دارای گزینه های تنظیم لنزهای چند کانونی است) با این حال، اگر به دنبال محصولی کم هزینه، انعطاف پذیر و با قابلیت تصویرساز چندگانه 180 درجه ای هستند بهتر است از محصولات شرکت آرکونت استفاده کنید. به نظر می رسد با ورود شرکت هایکویژن و دیگر شرکت ها،سال 2016 سال متفاوتی برای بازار دوربین های تصویرساز چندگانه است.

دوربین های نور کم 1/2 اینچی سوپر

تولید کنندگان مختلفی این محصول را ارائه می دهند. آزمایش های ما نشان دهنده بهبود بهبود قابل توجه در کارایی این دوربین هاست. کسانی که نمی خواهند از دوربین های مجتمع آی.آر که ارزان تر است استفاده کنند، می توانند از دوربین های تصویر ساز چندگانه 1/2 اینچی که بهترین گزینه برای نیازهای نور پایین است، استفاده کنند.

نرم افزار طراحی

پاسخی که تحلیلگر مکانی سایت آی.پی.وی.ام به ما می دهدچندان قابل قبول نیست.  در سال 2015 از روش های زیر استفاده می کردیم:

سیستم های یکپارچه نقشه های گوگل به آدرس: https://ipvm.com/reports/calculator-indoor-maps-markups

سیستم نقشه ها و نشانه ها به آدرس: https://ipvm.com/reports/calculator-indoor-maps-markups

سیستم نمایش تصویری محاسبات دوربین (با فرمت های پاورپوینت، پی دی اف، ورد و …) به آدرس: https://ipvm.com/reports/camera-calculation-presentations

محصول دامنه IR دوربین به آدرس: https://ipvm.com/reports/camera-ir-range-tool-released

ساده ترین و سریع ترین روش ممکن ترکیب طراحی های مختلف و اشتراک آن با مشتریان و شرکاست. بسیار متعجب و خوشحال شدیم وقتی که دیدیم چه تعداد از این افراد از این نرم افزار ها استفاده می کنند و هم چنین انتظار داریم که این تعداد در سال 2016 رشد قابل ملاحظه ای را نیز تجربه کند.

نه به VSaaS و به ویدئو آنالیتیک

گرچه به نظر می رسد VSaaS و ویدئو آنالیتیک مهم ترین انتخاب های سال 2020 باشند اما این سرویس ها رشد قابل ملاحظه ای در سال 2016 نخواهند داشت. ویدئو آنالیتیک توسعه ناچیزی خواهد داشت و پیشرفت آن در حد کدک های هوشمند شرکت اکسز خواهد بود. ویدئو آنالیتیک شرکت اکسز نیز واقعا ناامید کننده نشان داده است.

توسعه آنچنانی VSaaS در سال 2016 نمی توان انتظار داشت. به نظر می رسد شرکت جنتک پیشرو در ساخت و استفاده حرفه ای این محیط است. برای بررسی بیشتر در این مورد به آدرس ipvm.com/reports/genetec-cloud-test مراجعه کنید.

مجله حرفه ای ها، سیباشهر، مقالات نظارت تصویری  

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.