برج خلیفه دوبی در امارات متحده‌ی عربی با 829 متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترین سازه‌ی ساخت انسان در جهان به شمار می‌رود. با توجه به این که هر روزه بیش از پنج هزار نفر وارد این ساختمان و یا از آن خارج می‌شوند، به منظور مدیریت امنیتی هر روزه، فراهم کردن جریان عبور و مرور خودرویی سریع و بهینه بسیار لازم است.

کارفرمای این پروژه درخواست نوعی سیستم شناسایی خودرو را کرده بود که بتواند با استفاده از یک سری ابزارهای تشخیص و برچسب‌های RFID به صورت همزمان به شناسایی خودروها بپردازد. بدین وسیله، کارکنان امنیتی این مکان می‌توانند خیلی سریع خودروهای ورودی را شناسایی نمایند که این امر زمان انتظار برای وارد شدن به پارکینگ ساختمان را کاهش می‌دهد و در نتیجه رضایت و راحتی کلی ساکنین و بازدیدکنندگان 900 واحد آپارتمانی برج خلیفه را به همراه می‌آورد.

سیستم تشخیص TRANSIT ساخت Nedap برای این کارفرما یکی از معتبرترین و قدرتمندترین راهکارهای صنعت به شمار خواهد رفت. این راهکارها علاوه بر این که در آب و هوای سخت دوام می‌آورند، همچنین نیازهای مشتریان را رفع می‌کنند و عملاً نیازی به پشتیبانی ندارند. کارفرمای این پروژه به خصوص در این رابطه راضی است که علی‌رغم وجود چندین لاین در قسمت ورودی پارکینگ زیرزمینی، دستگاه‌های تشخیص TRANSIT می‌توانند به شکل دقیق از قابلیت محدوده‌ و حوزه‌ی خوانش استفاده نمایند. تمام این‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که بر روی فرکانس‌های مختلف کار می‌کنند (بدین وسیله از تداخل و خوانش اشتباهی جلوگیری می‌شود).

برج خلیفه با استفاده از راهکارهای دوربرد ساخت Nedap ویژگی دیگری دارد که نمادی از نوآورانه بودن و قدرت این ساختمان بسیار مشهور در دنیا خواهد بود.

لینک خبر را از اینجا بخوانید.