به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر حمیدرضا علم پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در حوزه هوشمندسازی از استان‎های پیشرو هستیم  و 15 دوربین کنترل سرعت در جاده‎های استان نصب شده که از این تعداد 9 دوربین در محور بوشهر – برازجان – دالکی و 6 دوربین در محور بوشهر – گناوه و محور ساحلی نصب شده است و در این محور شاهد کاهش محسوس حوادث رانندگی و تلفات ناشی از این حوادث بوده‎ایم.

علم یادآور شد: در راستای ارتقا سطح ایمنی عبور و مرور و کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی، همه جاده‎های استان حتی جاده‌های روستایی به سیستم‎های ترددشمار مجهز شده است.

وی تصریح کرد: امسال نیز برنامه داریم محورهای برازجان به اهرم و سه راهی طاهری به جم که محور خروجی استان بوشهر به فارس است را به دوربین‌های کنترل سرعت مجهز کنیم و با اتمام پروژه محور بوشهر به دیر این دوربین‌ها در این محور نیز نصب خواهد شد.

متن کامل خبر را در اینجا بخوانید.

اولین سامانه ثبت تخلف عبور و مرور فاز 4 پروژه ریلکام در جاده های  مواسلاتی استان خوزستان توسط شرکت مهندسی طلوع در تاریخ 95/03/27  اولین سامانه ثبت تخلفات سرعت در مسیر اهواز به هفتکل در استان خوزستان نصب شد. لازم به ذکر است جمعا 31 سامانه در محورهای استان خوزستان توسط شرکت مهندسی طلوع نصب خواهد شد.

قابلیت های این سامانه برداشت سرعت لحظه ای خودروها ، ثبت سرعت متوسط خودروها، برداشت پلاک تمام وسایط نقلیه و ثبت آمار تردد به صورت شبانه روزی میباشد.